renklikomtera

Bilişim güvenliği alanında dağıtım, çözüm ve hizmetleriyle kendi pazarlarında lider durumda bulunan iki ayrı distribütör firmanın (Komtera Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. Ve Lidyum Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti) 2016 yılında güçlerini birleştirerek aynı çatı altında buluşması ile doğan Komtera Teknoloji A.Ş.; 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesi ile bilişim güvenliği alanında dünyanın önde gelen yazılım ve donanım ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Her biri kendi alanında uzman, satış ve teknik destek kadrosu olan Komtera, Türkiye genelinde yaygın çözüm ortağı ağı ve geniş müşteri referansları ile giderek daha fazla önem kazanan bilişim güvenliği, ağ güvenliği ve sistem entegrasyonu alanında profesyonel ürün, çözüm ve hizmetler sunmaktadır.

Uçtan uca güvenlik prensibi ile geniş çözüm yelpazesi içinde; sunucu koruma çözümleri, bilgi sızıntısı engelleme ve şifreleme, veri tabanı güvenliği, web güvenliği, son kullanıcı güvenliği, ağ güvenliği, risk yönetimi, bulutta güvenlik çözümleri, güvenlik yönetim çözümleri, güvenlik olay yönetimi, mobile cihaz güvenliği, UTM çözümleri, kimlik doğrulama çözümü, kullanıcı ve sunucu hareketlerini izleme, zafiyet analiz çözümü, adli bilişim güvenliği çözümü, network erişim kontrol çözümü, web uygulama güvenliği, mail güvenliği, kullanıcı güvenliği gibi alt başlıklarda dünyanın en iyi ürün yelpazesiyle çalışmaktadır.

Komtera Teknoloji A.Ş., 2020 yılında temsilciğini almış olduğu yeni çözümler ile  (Dağıtık Hizmet Engelleme (DDOS), Sunucu Yük dengeleme , WEB uygulama güvenliği  ve kötü amaçlı BOT trafiği yönetimi çözümleri ile ) sektördeki gücünü  arttırmaya devam ettirmektedir.