Barikat

Barikat, 2008 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bugüne kadar sadece siber güvenlik alanında çözüm üretmektedir. Barikat, ‘Doğru Çözümler Üretir’ sloganını kurulduğu günden beri benimsemiştir ve bu slogana sadık kalmaya çalışmaktadır. Barikat’ın en temel amacı, müşterilerinin bilişim güvenlik seviyesinin artmasını sağlamaktır. Rakiplerin durumuna bakmaksızın, yaptığı işte daha etkin ve yeni ürün/hizmet/servislerle bu etkinliği arttırarak çalışmak, benimsenen prensiplerden birisidir.

Ticari başarının; doğru çözüm üretmenin, müşteriyi daha güvenli hale getirmenin ve sürekli kendini geliştirmenin sonucu olarak kendiliğinden geleceğini düşünmektedir.

Barikat, Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilmiş “Milli Gizli Tesis Güvenlik” ve “NATO Gizli Tesis Güvenlik” belgelerine sahiptir. Kritik kurumlara yaptığı projelerde görevlendirmek üzere Milli Savunma Bakanlığı tarafından verilmiş “Şahıs Güvenlik Belgesi”ne sahip personeli istihdam etmektedir. Ayrıca Barikat, ISO 9001:2008, ISO 20000-1:2011 ve ISO 27001:2015 kalite belgelerine de sahiptir.

Teknoloji ve ürün bağımsız metodolojik çözümlerinin yanı sıra hizmet ekipleriyle birlikte sahip olduğu uzman kadrosuyla hizmet sunmaktadır. Gelişen teknolojinin yakın takibi, siber güvenlik teorilerinin ve uygulamalarının araştırılması için ise AR-GE departmanı hizmet vermektedir.

Barikat Akademi bünyesinde ise kurum ve kuruluşların siber güvenlik iş gücünü oluşturmak ve geliştirmek amacıyla; rol ya da alan bazlı eğitim hizmetleri sunmaktadır. Kariyerini siber güvenlik alanında geliştirmek isteyen kişiler için ise bireysel eğitimler sunmaktadır.