ada-muhendislik

1986 yılında kurulmuş olan Ada Mühendislik ve Yazılım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. önderliğinde gelişen Ada Grubu 2 şirketten oluşmaktadır. Grubumuzu oluşturan şirketler temel olarak, siber güvenlik ve ağ sistemleri kuruluş ve işletimi, internet hizmetleri ve internet erişim sistemleri kuruluşu, siber güvenlik sistemleri geliştirme ve danışmanlık konularında hizmet ve çözüm sunmaktadır.

Ada Mühendislik ve Yazılım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. 1986 yılında Ankara’da kurulmuş, ağırlıklı olarak siber güvenlik, genel/yerel ağlar, yapısal kablolama, internet ve bilişim sistemleri, bilgi güvenliği ve sanallaştırma konusunda anahtar teslimi çözümler üreten, donanım/yazılım ürünleri pazarlayan ve danışmanlık, teknik destek hizmetleri sunan bir uzmanlık ve hizmet kuruluşudur. Son dönemlerde ağırlıklı olarak kamu kurumlarının siber güvenlik, sanallaştırma ve ağ projelerinde hizmet vermektedir. Siber güvenlik çalışma alanlarımıza www.ada.com.tr resmi web sayfamızdan ulaşılabilmektedir.

Grup şirketimiz olan AdaNET, Türkiye’nin ilk servis sağlayıcılarından biri olup, Ankara Dikmen’de bulunan veri merkezimizde barındırma müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamda veri merkezimizde Linux işletim sistemi ağırlıklı çalışılmakta olup, Linux sistemler ekibimizin uzmanlık alanları arasında yer almaktadır.

Siber Güvenlik, Sanallaştırma, Teknik Hizmetler, Siber Güvenlik Operasyon Merkezi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Teknoloji Ürünleri konularında anlaşmalı markalar ile yetkili iş ortaklığı düzeyinde iş birliği yapılmaktadır.